Autocad

پستتوسط shakermontazer » سه شنبه 23 مهر 1392, 8:43 pm

سلام لطفا مطالب خود را در مورد اتوکد در این قسمت بیان کنید
ندانستن عیب نیست، نپرسیدن عیب است. اگر پاسخی روشن نیست مجدد سؤال کنید. موفق و پیروز باشید.
shakermontazer آفلاين

نماد کاربر
بنیان گذار سایت

تاريخ عضويت: دوشنبه 22 مهر 1392, 3:16 pm

پستتوسط shakermontazer » پنج شنبه 21 فروردین 1393, 7:58 pm

سلام مدت زیادی است که این پست ایجاد شده لیکن فعالیتی در آن مشاهده نمی‌شود. :!:
یا دوستان خیلی اطلاعاتشان کامل است و یا اصلا اهمیتی به این موضوع نمی‌دهند
دوست عزیز پرسیدن عیب نیست
ندانستن عیب نیست، نپرسیدن عیب است. اگر پاسخی روشن نیست مجدد سؤال کنید. موفق و پیروز باشید.
shakermontazer آفلاين

نماد کاربر
بنیان گذار سایت

پستتوسط amir57g » يکشنبه 24 فروردین 1393, 12:06 pm

باسلام. استاد گرامی، در اتوکدهای ورژن جدید امکان کار در محیط 3 بعدی فراهم است. مثلا در اتوکد 2014 و یا 2015 در قسمت پایین صفحه امکان تعریف Elevation وجود دارد. اما مثلا برای ترسیم یک خط در تراز جدید وقتی Elevation را تغییر میدهیم ، خط در همان ترازقبلی 0,0 رسم میشد.آیا دستور خاصی غیر از Line داریم و اصولا اگر بخواهیم فرامین محیط 2 بعدی را در یک تراز خاص ایجاد کنیم چه باید کرد؟ باتشکر
amir57g آفلاين

نماد کاربر

تاريخ عضويت: يکشنبه 19 آبان 1392, 4:29 pm

پستتوسط shakermontazer » چهارشنبه 27 فروردین 1393, 8:04 am

سلام
در روش اول ابتدا موضوعات را در تراز صفر رسم کرده سپس با دستور move آنها را به تراز جدید منتقل میکنیم
در روش دوم با دستور elevation به تراز مورد نظر رفته و شکل را رسم میکنیم
برای اینکه بدانید موضوع در تراز مربوطه رسم شده از آن لیست بگیرید و مختصات z را بررسی کنید
موفق و پیروز باشید
shakermontazer آفلاين

نماد کاربر
بنیان گذار سایت

پستتوسط ramtin » جمعه 5 اردیبهشت 1393, 8:06 pm

سلام خسته نباشيد ميخواستم بپرسم اندازه بين A و B در پلان طبقات بجاي 398 نبايد 408 باشه؟چون مجموعش ٧٣٨ است.
ramtin آفلاين

تاريخ عضويت: شنبه 7 دی 1392, 5:27 pm

پستتوسط amir57g » شنبه 6 اردیبهشت 1393, 11:53 am

با سلام..اندازه 738 اندازه پشت به پشت ستونها است و مجموع اندازه آکس به آکس 708 . من فکر میکنم احتمالا ستونها از نوع IIPE30 باشند.و از طرفین 2تا 15Cm به آکس باید اضافه بشه که همون 738 میشه.باید توجه داشت که اندازه 20 سانتیمتر برای ستونها فقط در طرح اولیه معماری رعایت میشه و ممکنه در طراحی سازه اندازه های دیگری برای مقاطع ستونها بدست آید که باید لحاظ شود
amir57g آفلاين

نماد کاربر

تاريخ عضويت: يکشنبه 19 آبان 1392, 4:29 pm

پستتوسط mohammad-gheybi » پنج شنبه 16 بهمن 1393, 8:18 pm

سلام
هنگام ویرایش نقشه وقتی می‌خواهم عبارت فارسی را ویرایش کنم، دوبار روی آن کلیک می‌کنم وعبارت را پاک می‌کنم اما وقتی که می‌خواهم کلمه جدید را تایپ کنم کلمات به صورت حروف مقطع نمایش داده می‌شوند!مشکل چگونه حل می‌شود؟
mohammad-gheybi آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه 15 بهمن 1393, 4:12 pm

پستتوسط shakermontazer » شنبه 18 بهمن 1393, 4:55 am

نحوه تایپ و ویرایش حروف فارسی با لاتین تفاوت دارد. همانطور که میدانید برای تایپ فارسی از برنامه های کمکی مانند فارسی و کتابی و... استفاده می‌کنیم. برای ویرایش نیز از چنین برنامه‌هایی استفاده خواهیم کرد. نحوه نصب و استفاده را میتوانید از کتابهای معرفی شده در این پرتال و یا جستجو در اینترنت پیدا کنید.
shakermontazer آفلاين

نماد کاربر
بنیان گذار سایت

پستتوسط hamid72po » جمعه 20 شهریور 1394, 7:45 am

سلام برای رسم پروفیل طولی در نرم افزار لند دچار مشکل شدم .ماکزیمم و مینیمم ارتفاع پلانم صفره به خاطر همین پروفیل طولی رسم نمیشه میشه راهنمایی کنید کجا اشتباه کردم.امکان داره در تعیین surfaceاشتباه کرده باشم.?
hamid72po آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه 14 مرداد 1394, 7:33 pm

پستتوسط shakermontazer » جمعه 20 شهریور 1394, 12:33 pm

سلام اگر فایل توپوگرافی شما فاقد تراز است باید با انتخاب منحنی‌های میزان تک به تک تراز را وارد کنید. بله ممکن است هنگام تعریف سطوح نیز مشکل داشته باشید آنها را مجدد کنترل کنید. پیشنهاد میکنم از استاد درس طرح هندسی راه و پروژه خود استعلام نمایید.
shakermontazer آفلاين

نماد کاربر
بنیان گذار سایت

بازگشت به کاربرد نرم افزارهای مهندسی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان